česky english Vítejte, dnes je středa 24. duben 2019

MECODES – oboustranná návaznost mezi ECAD a MCAD programy

Pokud potřebujete zajistit oboustrannou návaznost mezi některými programy pro návrh desek plošných spojů (ECAD) a mechanickými CAD programy (MCAD), potom vás může zajímat program MECODES od chorvatské firmy CADCAM Design Centar.

MECODES převádí data o deskách z ECAD systémů do MCAD programů a umožňuje zobrazit výsledky se všemi detaily ve 3D. Nejedná se ovšem o pouhý převodník z ECAD do MCAD. MECODES zajišťuje přímou oboustrannou návaznost mezi zmíněnými CAD programy. Umožňuje tak například provádět tzv. crossprobing čili vyhledávání jednotlivých objektů z jednoho programu ve druhém. Cílem programu je umožnit spolupráci návrhářů desek s techniky, kteří se zabývají mechanickým návrhem celého výrobku. Obě strany tak mají možnost vidět vliv změn provedených v jednom či druhém programu.

MECODES – oboustranná návaznost mezi ECAD a MCAD programy

Deska se převádí pomocí IDF v3 nebo přes EDMD (varianta STEP formátu nazvaná ProSTEP).

  • MECODES je navržen specificky pro spolupráci mezi systémem CATIA v5 a programy PADS, Xpedition, Altium Designer a Allegro, nebo mezi SolidWorks a Altium Designer. K dispozici je tak několik sestav:
  • MECODES EDMD pro programy CATIA v5 a Xpedition a PADS (Mentor Graphics), založený na novém převodním formátu EDMD (ProSTEP iViP Association)
  • MECODES pro programy CATIA v5 a CADENCE Multi- -Layer, import s použitím nového formátu IDF3++
  • MECODES pro programy CATIA v5 a Altium v9 s použitím IDF v3
  • MECODES pro programy SolidWorks a Altium v9 s použitím IDF v3 Více informací na: http://mecodes.eu

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik