česky english Vítejte, dnes je středa 20. únor 2019

Ucamco přichází s novým CAM programem UcamX

Belgická společnost Ucamco, známá ve světě svými fotoplotry a CAM programy pro výrobce DPS, přišla minulý rok se zcela novým programem UcamX zaměřeným na přípravu dat pro výrobu pevných, ohebných a HDI desek plošných spojů. Ucamco je bývalá divize firmy Barco’s ETS (Electronic Tooling Systems), která v 90. letech minulého století převzala výrobu Gerber fotoplotrů od americké společnosti Gerber Scientific.

UcamX umožňuje načíst nejenom data o grafice desky (layout data), ale může také ve své databázi uložit pro danou desku i další dodané informace (netlist, specifikace, mechanické výkresy atd.). Z této databáze se také automaticky spouští kontroly typu DRC a DFM.

Obr. 1 Uživatelské prostředí programu UcamX

Program by měl zpracovávat data velmi rychle, protože je 64bitový a používá techniku zvanou Parallel Processing (PP), při které se úkoly náročné na CPU počítače rozdělí mezi několik jader vícejádrového procesoru. S takovým procesorem pracuje software rychleji.

UcamX je dodáván s řadou různých výstupů, které umožňují řídit potřebná zařízení pro výrobu a kontrolu desky – fotoplotry, jednotky pro přímý osvit, vrtačky a frézky, AOI systémy a různé typy testerů.

Skriptování umožňuje uživatelům automatizovat práci s programem bez omezení, protože má přístup k základním možnostem programu. Funkční knihovna použitého Visual HyperScript (VHS) zahrnuje více než 1 000 povelů. VHS editor nabízí kompletní programovací a odlaďovací prostředí pro vytváření vlastních skriptů.

Na první pohled nejzajímavější novinkou u tohoto programu je jeho uživatelské prostředí (GUI), které se poněkud vymyká zaběhlým představám o CAM programu pro výrobu desek (obr. 1). Jednotlivá okna GUI jsou přestavitelná (docking), takže si je uživatel může nastavit do polohy, která nejlépe vyhovuje jeho práci.

Mezi další známé programy firmy Ucamco patří například Integr8tor (pre-CAM prostředí pro automatizaci načtení vstupních dat a analýz), Faultstation (elektrické testování), FixGenius (software pro vytváření testovacích přípravků).

Více informací o novém programu UcamX lze nalézt na: www.ucamco.com/en/software/cam/ucam.

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik