česky english Vítejte, dnes je pátek 23. únor 2018 E-archiv Speciály Předplatné Seznam inzerentů Kontakt

EDA průmysl hlásí největší prodej software za posledních pět let

16.05. 2017 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.jpg

Aliance ESD (Electronic System Design), která sdružuje výrobce EDA software a sleduje prodej jejich software ve světě, hlásí za první čtvrtletí 2017 nejvyšší prodej za posledních pět let – ten se zvýšil na téměř dvě a půl miliardy USD. Přírůstek v prodeji byl zaznamenán pro všechny kategorie EDA software, to znamená programy CAE, návrh DPS a MCM (Multi Chip Modules), IC design & verification a Semiconductor IP.

Celá zpráva zvaná MSS Report uvádí detailní informace o prodeji podle kategorie software i jednotlivých oblastí ve světě. Ta je dostupná pouze na základě předplatného, ale na webové stránce ESD jsou uvedeny stručné závěry, ze kterých vyjímáme tyto informace:

Nejvíce se prodalo software kategorie SIP (Semiconductor Intellectual Property) – celkem za 856 milionů USD, následováno CAE programy pro kreslení schémat a simulace (757 milionů), programy pro návrh a verifikaci IO (495 milionů) a nakonec programy pro návrh DPS a MCM (235 milionů USD).

Když se podíváme na prodej software podle oblastí, potom se jako obvykle nejvíce prodalo v Severní Americe (1048 milionů USD), následováno Asií bez Japonska (789 milionů USD), Evropou v rámci EMEA (390 milion§ USD) a samotným Japonskem (228 milionů USD).

Krom vlastního software se ještě sledují i služby, které jsou s prodejem software spojeny, např. školení. To zde není uvedeno.

Celá zpráva zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik