česky english Vítejte, dnes je sobota 20. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

Valor NPI - DFM automatizuje kontrolu desky s ohledem na výrobu

11.07. 2017 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Valor, divize Mentoru, přichází s aktualizovanou verzí svého software Valor NPI pro přípravu výroby. Ta nyní umožňuje provést automatizovanou kontrolu navržené desky s ohledem na dodržení požadavků výroby (DFM – Design for Manufacture). Valor NPI DFM je tak jediným automatizovaným nástrojem pro kontrolu desek plošných spojů s ohledem na požadavky výroby. Spojuje všechny technologické procesy, protože nachází uplatnění v návrhu desky, výrobě holé desky, osazování i testování.

Valor NPI umí kontrolovat navržené desky velmi detailně kvůli možným problémům ve výrobě, přičemž používá až 700 DFM pravidel – jejich nastavení bylo do této doby časově náročnou a vysoce kvalifikovanou operací, ale nová verze si je umí automaticky nastavit podle povahy navržené desky i technologií výroby. Tento automatizovaný postup kontroly desky není jenom výhodný ve výrobě, ale i při návrhu desky, když umožní provést potřebnou kontrolu navržené desky jednoduše a rychle, bez potřeby experta pro nastavení DFM pravidel.

Nastavení pravidel DFM bývá normálně náročná práce, protože se musí vzít v úvahu komplexita desky a zamýšlené výrobní technologie. To, co může trvat dlouhou dobu, provede nyní program sám za chvíli – extrahuje si data z navržené desky, analyzuje ji, a klasifikuje ji na základě zamýšlených technologií výroby. Každá klasifikace má předdefinovaná DFM pravidla, takže program použije pouze jejich odpovídající hodnoty. Tento koncept automatizovaného postupu DFM kontroly zajišťuje jednoduchost a rychlost, s jakou mohou být potřebné kontroly provedeny.

Valor NPI pro DFM spolupracuje s návrhovými programy Mentor Xpedition a PADS, Cadance Allegro, Zuken Board Designer a Altium programy.

Pokud se chcete seznámit a vyzkoušet software Valor NPI, využijte možnosti Valor NPI na cloudu, rovněž uváděným pod názvem Valor NPI Virtual Lab. Jediným požadavkem je zapsání některých osobních údajů při registraci. Na webové stránce tohoto časopisu je Valor NPI Virtuallab několikrát popsán. Je zde video, i článek “Vyzkoušejte si Valor NPI VirtualLab“. Kromě toho zapsáním “Valor“ nebo “Valor NPI“ do vyhledávácího políčka získáte přístup k dalším, již publikovaným informacím.

Valor, původně izraelská firma, které uvedla na svět ODB++ i známý Valor NPI software, je divizí společnosti Mentor, a Siemens business (dříve Mentor Graphics).

Celá zpráva zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik