česky english Vítejte, dnes je středa 17. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

CAM software BOM Connector je nominován na cenu Productronica Innovation Award

14.11. 2017 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Verze 7.8 programu BOM Connector, která bude uvolněna na trh během výstavy Productronica 2017 v Mnichově, byla navržena na cenu Innovation Award 2017, udělovanou právě na této výstavě.  Pro tento CAM software to je uznání za přínos ve zpracování dat potřebných pro výrobu elektroniky.

BOM Connector od Router Solutions je určen pro OEM a EMS výrobce elektroniky. Analyzuje data z dodaného výpisu materiálu (BOM – Bill of Material) a zpracuje je do podoby vhodné pro výrobu. Vyhledává potřebné součástky z různých zdrojů, porovnává ceny a provádí všechny další úkony, které je potřeba provést v souvislosti s cenovou nabídkou na provedení. Protože zpracování dat probíhá digitálně, odpadají možné problémy s ručním zpracováním údajů.

Software provádí celou řadu kontrol, aby se zamezilo chybám, které při výrobě znamenají časovou i finanční ztrátu. Porovnává například výpis materiálu proti datům CAD návrhového systému, nebo aktualizovaný výpis materiálu s původním výpisem. Integrovaný prohlížeč různých CAD formátů umožňuje shlédnout návrh desky či schéma a vyjasnit tak některé nejasnosti, přičemž lze data oboustranně vyhledávat mezi zpracovaným výpisem materiálu a návrhem desky. BOM Connector má přímé napojení na CAM program vPlan (MSS Process Preparation od společnosti Valor), který je rozšířen pro přípravu výroby elektroniky zejména u větších firem.

Více informací zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik