česky english Vítejte, dnes je pátek 20. červenec 2018

Ucamco aktualizuje návod se specifikací Gerber formátu

12.12. 2017 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
Gerber X2.png

Belgická společnost UCAMCO, která vlastní IP práva na Gerber formát dat desky plošných spojů, aktualizovala jeho specifikaci (verze 2017.11) a současně i návrh (verze 2017.10), podle kterého by Gerber formát měl zahrnovat data pro výrobu (fabrication documentation). Specifikace se týká novější verze Gerber dat nazvaných X2, který už oproti původnímu formátu dat (Gerber RS-274X) zahrnuje některá další data desky potřebná při výrobě (viz článek Nová verze formátu dat Gerber X2). Gerber X2 je plně kompatibilní s původním RS-274X formátem, v tom smyslu, že klasické prohlížeče Gerber dat, i další software a zařízení mohou pracovat s X2 formátem, ale nevyužijí jeho novinky.

V tuto chvíli již má několik programů pro návrh desek i CAM software možnost import/export formátu X2.

UCAMCO se stará o Gerber formát od převzetí firmy Gerber Systems Corp. v roce 1998 společností Barco ETS, odkud UCAMCO vzešlo. UCAMCO je výrobcem CAM software, fotoplotrů a zařízení pro přímý osvit desky.

Oba dva dokumenty („The Gerber File Format Specification“ a „A proposal to include fabrication documentation in Gerber“) jsou volně ke stažení na webové stránce Ucamco, pod složkou Downloads - Gerber Format-EN).

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik