česky english Vítejte, dnes je úterý 23. duben 2019

Potřebujete kreslit malé elektro projekty? Zkuste PCSCHEMATIC Demo, je funkční a zdarma

10.04. 2018 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

I elektronici potřebují občas nakreslit elektrické schéma, či elektro instalaci v objektu. Programy pro kreslení elektronických obvodů jsou sice podobné, ale nemají všechny potřebné možnosti, jako má pravý elektro CAD. Řeč je o programu PCSCHEMATIC, který ve své demo verzi umožňuje zpracovat malý elektro projekt, a je zdarma i s českým prostředím.

PCSCHEMATIC je profesionální program, ale jednou jeho výhodou je i intuitivní používání, takže nepotřebujete školení. Přiložený tutorial vás provede základními možnostmi programu prakticky, krok za krokem, takže začnete kreslit již po několika hodinách.

Více než tisíc elektro schematických symbolů v knihovně, plus stovky dalších pro kreslení pneumatických a hydraulických obvodů i obecných diagramů. Pro rychlé a bezchybné kreslení lze využít databázi konkrétních součástek, kterou si uživatel může doplňovat sám podle potřeby. Automatické odkazy mezi navazujícími částmi jedné součástky i mezi navazujícími spoji mezi stránkami výkresů, automatické vyplnění rozpisky a výpisy materiálu včetně výpisu kabelů a svorek. Pokud potřebujete vytvořit výkres rozváděče a ovládacích panelů, program načte do výkresu mechanické symboly prvků použitých ve schématu, takže je stačí jenom rozmístit.

Demo verzi lze stáhnout zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik