česky english Vítejte, dnes je středa 23. leden 2019

Potřebujte simulovat mechatronické systémy? PLECS vám pomůže

12.06. 2018 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Śvýcarská firma Plexim GmbH nabízí simulační software PLECS pro rychlou simulaci systémů s výkonovou elektronikou. Software je dostupný ve dvou vydáních - PLECS Blockset pro integraci s  MATLAB®/Simulink®, a PLECS Standalone, jako zcela samostatný program.

Kromě toho, že software umožňuje simulovat chování součástek a obvodů, včetně elektrických motorů, zvládá také simulace v oblasti teplotních, magnetických a mechanických analýz. Tak je možné simulovat například kompletní elektrický pohon se dvěma nápravami, který zahrnuje elektrický motor, řídící obvody, převodovka a další mechanické části, jako jsou tlumiče, spojka, atd.

V případě napájecích zdrojů lze simulovat výkonové obvody, teplotní chování polovodičových součástek, stejně jako navrhovat potřebných chladič, či zjišťovat ztráty způsobené spínáním nebo ve vedení.

Simulovat lze i magnetické komponenty, jako transformátory s několika vinutími a složitou geometrií. Primitivní prvky, jako jsou vinutí, jádra a vzduchové mezery jsou obsaženy v knihovně součástek.

S tímto programem je také možné provádět PIL (Processor-in-the-Loop) simulace, které umožní vyvinout, testovat a potvrdit embedded kód při vývoji embedded řídícího algoritmu.

Více informací zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik