česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. duben 2019

Návrhová pravidla DPS, která jsou rozhodující

11.09. 2018 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
01.png

Na webové stránce CST je zajímavá prezentace nazvaná „PCB Design Rules that Really Matter“, která pojednává o rozhodujících návrhových pravidlech desky plošných spojů. Jedná se o to, že dnešní desky plošných spojů jsou ve velké míře využívány pro rychlou elektroniku s nízkým příkonem a ve vysoce integrovaných systémech. I když se každý návrh provádí podle běžných návrhových pravidel, není zaručeno, že deska bude funkční kvůli nedostatkům v integritě signálu, napájecí integritě a elektromagnetické kompatibilitě.

Návrhář desky by musel být expertem ve výše zmíněných oborech, aby mohl posoudit jednotlivé vlivy na desku správně. Dochází tak k tomu, že desky není navržena správně, nebo je navržena zbytečně konzervativně.

Prezentace uvádí CST Studio Suite Rule Check – platformu pro chytrou kontrolu návrhových pravidel, která zahrnuje i parametry signálů, jako jsou rise/fall times, voltage swing a data rate. CST Studio Suite Rule Check přiřadí odsouhlasená pravidla každé síti (net) zvlášť, podle toho, jaký signál přenáší (DDR, PCI, Ethernet, USB).

Prezentace je dostupná zde.

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik