česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

Ucamco přichází s novým programem YELO pro výrobce DPS

09.10. 2018 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
01.jpg

Ucamco, belgický výrobce fotoplotrů a CAM software, uvedl na trh nový modulový software – YELO (Yield Enhancing Layout Optimizer). Účelem tohoto programu je automatizace úloh spojených s přípravou podkladů pro výrobu holých desek plošných spojů.

YELO detailně prohlíží načtená data desky s cílem najít různé chyby a potenciální problémy, které potom umí i opravit. Nalezená chyba či problém často ovlivňují další části DPS, takže se může jednat o vícenásobný problém. YELO umožní takové navazující problémy vyhledat a případně i opravit. Tak například modul Copper Adjuster Signal and Plane umí posunout či jinak modifikovat plošný spoj, upravit měděné plochy, tepelné odlehčení (annular rings). Modul YELO Legend Adjuster, jako další příklad, zkoumá zase data desky s cílem najít a upravit velikost a polohu legend.

Takové a další vlastnosti programu umožňují vytvořit výrobní podklady, které jsou optimální a podle specifikace zákazníka i výrobce. V případě, kdy potřebná změna na desce vyžaduje souhlas návrháře desky, umí YELO vytvořit dokumentaci desky, která ukazuje situaci „před a potom“, pro snadné rozhodování.

Ucamco dočasně nabízí YELO zdarma svým uživatelům software UcamX 2018.06, aby mohli software ohodnotit. Noví zájemci si mohou YELO zakoupit.

Ucamco navazuje na Barco ETS, které kdysi převzalo americkou společnost Gerber Systems a tím i její výrobu fotoplotrů a software. S tím souvisí i její role jako správce formátu dat Gerber, ke kterému vlastní IP práva.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik