česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

PADS Professional VX.2.4

04.12. 2018 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Radek Řezníček
PADSPro.jpg

Sestava modulů Professional programu PADS, vycházející z funkcí high-end programu pro návrh desek plošných spojů Xpedition od stejného výrobce Mentor, a Siemens Business, je již dostupná nějakou dobu. Momentálně byly rozšířeny její schopnosti tak, aby odpovídaly konkrétním specializacím v týmu návrhářů.

V aktuální verzi VX.2.4 je dostupná, stejně jako u ostatních sestav programu PADS, licence pouze pro tvorbu schématu, PADS Designer. S touto licencí je možné vytvořit schéma o neomezeném počtu stránek, spojů a prvků uložených v databázi i v knihovně, simulovat signálovou integritu, ještě před samotným navržením desky a zadat návrhová pravidla vycházející z této analýzy. Modelovat lze funkci analogové i digitální části pomocí AMS simulátoru, a také vytvářet a spravovat varianty schématu.

Návrhová pravidla (Constraints) lze nejenom shrnovat do skupin (tříd) se shodnými izolačními mezerami, ale vytvářet i šablony pro „elektrická pravidla“, tedy topologii sítě, pořadí propojení pinů, diferenciální páry a omezení délek spojů. V Constraint Manageru (CES) lze také definovat počet testovacích bodů pro jednotlivé sítě.

Z programu Xpedition pochází samostatně spustitelný správce knihoven, v němž je možné hromadně přemísťovat součástky ať už z jiných centrálních knihoven nebo mezi jejími složkami (sekcemi). Nově také lze simultánně upravovat symbol (schématický) a součástku (part) z úpravy knihoven (Library Tools) spuštěné z Designeru, ve stejný čas, kdy je upravováno pouzdro (decal) pomocí Library Tools vyvolaných z Layoutu. Při spuštění Library Tools samostatně existuje možnost ověřovat správnost knihoven pomocí průvodce, aby nedocházelo k používání nedodělaných, nesprávně vytvořených prvků.

Vytváření desky a rozmístění součástek těsně spolupracuje s mechanickým CAD programem pomocí MCAD Collaboratoru – spolupráce s mechanickým inženýrem pomocí zpráv o změnách předávaných pomocí IDX rozhraní. Na desce dále můžete vytvářet vzory pro stitching via (stínící prokovy) a ukládat je pro určité motivy, rozlitou měď, čímž se zjednoduší jejích opětovné použití. S nástrojem Rigid-Flex vytvoříte ohebné části desky, které mohou obsahovat součástky, mohou vycházet z libovolných vrstev pevné části a mít úpravu vrchních vrstev. Ve 3D zobrazení potom uvidíte jejich ohnutí a všechny ostatní součástky a jejich DRC pro 3D model.

PADSProCES

Více informací o programu naleznete na stránkách programu PADS, na stránkách distributora CADware nebo nové funkce v sestavě Professional.

radek@cadware.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik