česky english Vítejte, dnes je pondělí 20. květen 2019

BOM Connector pro EMS výrobce řeší problémy s výpisem materiálu

12.03. 2019 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.jpg

Software BOM Connector™ od společnosti CircuitByte je aplikace, která řeší jeho základní problém při přípravě výroby elektroniky – vytvoření správného výpisu materiálu. Největší uplatnění tak nachází zejména u EMS výrobců.

Problém spočívá v tom, že zákazníci dodávají výpisy nejenom v různých formátech, ale i s různě definovaným obsahem, který navíc není vždy úplně správný. Nalézt odpovídající součástky podle výpisu zákazníka, porovnání změněných výpisů, zjištění nejlepší nákupní ceny a možnost jejich dodání se provádí často manuálně, což sebou nese možnost chyb a trvá příliš dlouhou dobu.

V čem BOM Connector pomůže? Uživatel může rychle a snadno nalézt vhodnou součástku v podnikovém informačním systému (ERP) podle informací zákazníka. S výhodou se přitom používají specializované funkce programu, jakou je například “SmartSearch“ – ten umí z popisu součástky inteligentně rozpoznat jednotlivé parametry. Tak například zápis “Cap 100NF 10PCT 0603” umí rozdělit na jednotlivé parametry součástky »CAP« »100NF« »10PCT« »0603«, přičemž zná jejich význam. Stejně tak umí vyhodnotit zápis »0.1UF« a »100NF«, nebo »10PCT« a »10%« jako stejný a přepsat ho do podoby, kterou výrovce ve svém systému používá.

bom

Pokud výpis materiálu od zákazníka neobsahuje identifikátory součástek “Part Numbers“, potom je BOM Connector vytvoří v podobě unikátního identifikačního čísla vytvořeného z popisu ve výpisu. Program také umí vytvořit spojení mezi identifikátory součástek v dodaném výpisu a v ERP systému pro možné budoucí použití. Vytvořený “správný BOM” může být exportován do jakéhokoliv formátu podle šablonky nastavené uživatelem.

BOM Connector je modulový program, a tak jde v některých úlohách dále, než je jenom výpis materiálu. Jejich stručný popis je připojen k obrázku.

Více informací zde, výrobce zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik