česky english Vítejte, dnes je sobota 20. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

Teploměry Fluke 64 MAX: bez dozoru a přece s přehledem

13.07. 2017 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Znají to fotografové, rodiče, ale též technici. Podstatné události se prostě odehrávají a máme to štěstí, budeme – li zrovna někde poblíž, abychom vše dokázali zachytit. Výjimkou proto nebude ani měření teploty na jehož základě pak dokážeme řešit potíže, třeba se systémy topení a vzduchotechniky nebo v jakémkoli jiném průmyslovém odvětví.

Nové IR teploměry 64 MAX, které společnost Fluke představila v této celé zprávě, se k nastíněné potřebě staví čelem a nabízí funkci Auto Capture. Jak již napovídá samo označení, nastavujeme zde bez potřeby jakékoli další obsluhy čas a intervaly pro záznam až 99 bodů, takže nám již nemusí uniknout jinak ani hůře detekovatelné stavy. A pokud říkáme bez dozoru, umístíme díky příslušenství náš teploměr raději rovnou na stojan – trojnožku.

S využitím laserové technologie dosahujeme přesností až ±1 °C, resp. ±1 %, přičemž „dlouhodobě“ zde s využitím jedné alkalické baterie typu AA znamená práci v délce 30 hodin (aktivní laser a rovněž i podsvícení). Přístroj váží 255 gramů, nabízí krytí IP54 a tři roky záruky k tomu. Na displeji pak sledujeme minima, maxima, průměry nebo též rozdíly mezi dvěma měřeními a nechybí ani výstrahy pro případ překročení nízké či vysoké úrovně. Náročnějším provozním podmínkám pak bude nahrávat i zvýšená odolnost pro případ, kdy teploměr upadne z výšky až tří metrů.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik