česky english Vítejte, dnes je středa 23. leden 2019

Pokud osciloskop strčíte do kapsy, bude jen váš

07.06. 2018 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Představte si cestovní pas, který bude mít tloušťku 19 mm. I tak může vypadat nový a zároveň nejmenší osciloskop řady RS Pro představený společností RS Components. Model RS Pro 2205A-20 bude propojen a zároveň i napájen přes rozhraní USB, nabídne šířku pásma 20 MHz a třeba i generátor AWG. Jste neustále v pohybu? Vaše technika vás může jednoduše následovat.

S maximální vzorkovací rychlostí se dostáváme na 200 MS/s, rozlišení po softwarovém rozšíření poroste až na 12 bitů a průběhy zachycené v délce až jednoho sta milionů vzorků dokážeme streamovat rychlostí do 1 MS/s. Vstupní rozsah přitom volíme od ±50 mV až do ±20 V, počítáme s rušením nepřekračujícím 150 μVrms a také harmonickým zkreslením na úrovni -50 dB. Vestavěný zdroj signálu poslouží jako standardní generátor (sinus, obdélník, trojúhelník apod.) s nastavitelným rozmítáním, příp. též jako 12bitový generátor libovolných průběhů s rychlostí 1,5 MS/s.

Výčet vlastností pokračuje navzdory výsledným rozměrům přístroje zmínkou o dvou kanálech, spektrálním analyzátoru s FFT, matematických funkcích, automatických měřeních v časové i kmitočtové oblasti, režimech XY, pokročilých způsobech spouštění nebo též podpoře při dekódování na sběrnicích CAN, LIN, SPI, I2C, I2S, UART a dalších. Potěší i záruka v délce pěti let.

RS-Pro

Více v celé zprávě RS Components adds pocket-sized 20 MHz oscilloscope to RS Pro range.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik