česky english Vítejte, dnes je středa 23. leden 2019

Definice jednoduchosti na dvou frontách s nástroji Keithley

14.06. 2018 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

O tom, že dnes navrhujeme stále složitější zapojení, není pochyb. A stejně tak může být komplikovaná i měřicí technika, bez které se přitom neobejdeme. Dost překážek na jednom stole, řekli si tvůrci nového, 6 ½místného digitálního multimetru Keithley DMM6500 a také na první pohled velmi podobného systému sběru dat a jejich zápisu DAQ6510.

Sáhodlouhé studium uživatelského manuálu by rozhodně nemělo tvořit hlavní náplň práce s měřidly vybavenými dotykovým rozhraním s úhlopříčkou pět palců, tj. necelých 13 cm, na kterých provádíme nejen odečty či nastavení, ale rovněž sledujeme časové průběhy poplatně 16bitovému A/D převodníku vzorkujícímu s rychlostí 1 MS/s. Multimetr DMM6500 s patnácti funkcemi dále zvládá kapacitu od 0,1 pF až do 120 μF a teplotu zkoumá přes termočlánky, termistory nebo RTD. S citlivostí se dostáváme na úrovně 100 nV, 10 pA a pro čtyřvodičové měření odporu také 1 μΩ.

Měřicí systém DAQ6510 zase využijeme při rychlém nastavení testů na statisticky významném vzorku produktů, při analýze poruch nebo např. řízení kvality. Po rozšíření zásuvnými moduly si navíc zvýšíme počet testovaných zařízení jednoho systému až na 80.

KickStart

Vše, co potřebuje obsluha o svém přístroji vědět, se nám dále zjednoduší se softwarem KickStart ve verzi 2.0 (viz obr.), jehož ostrou verzi výrobce spouští 15. července.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik