česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

MSO DLM3000 na cestě výš. Směrem k uživateli

29.11. 2018 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

O tom, že na stole vývojáře bývá někdy docela „narváno“, netřeba pochybovat. Místa je zoufale málo a přitom je zřejmé, že třeba u měřicí techniky podstatnou část obvykle zabírá, a výsledné rozměry tudíž ovlivňuje, právě zobrazovací panel. Např. u osciloskopů může dnes jeho úhlopříčka dosahovat klidně i více než 15 palců, zatímco jindy se bez displeje obejdeme úplně.

Někde uprostřed se pak v rovině kompromisů pohybují 8,4palcové TFT LCD XGA s 1024x768 body. Ale i v takovém případě dokáže výrobce z hlediska půdorysu ušetřit nemálo místa. Stačí se jen oprostit od zažité představy typu „knoflíky vpravo, displej vlevo“ a většinu toho, co bude obsluha potřebovat, prostě umístit pod displejem. Souhlasíme, výška zařízení tím naroste klidně až na 300 mm, ale na základně pak naměříme stále zajímavých cca 23x19 cm. A nejen to. Vše, co posune panel blíže k očím, dostává další body k dobru.

Jak ostatně vyplývá z přiložené grafiky, hovoříme zde o nových osciloskopech pracujících se smíšenými signály od společnosti Yokogawa. Řada DLM3000 přitom navazuje na dřívější (a podobně navrženou) sérii 2000, kterou dále zdokonaluje a aktuálně u toho nabízí celkem šest modelů se šířkou pásma až do 0,5 GHz, až čtyřmi analogovými kanály nebo maximální vzorkovací rychlostí 2,5 GS/s.

DLM3000

Podrobněji již v celé zprávě nebo přímo na stránkách osciloskopů řady DLM3000.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik