česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

Novinky FLIR ze světa MWIR: v jádru jiné

10.01. 2019 | Měření - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Snímání, měření, dohled, ale třeba i zabezpečení. V komerční sféře nebo též průmyslových aplikacích – a pokud to bude nutné, tak i s využitím dronu. Zde všude má namířeno nová generace jader Neutrino™, kterou ve společnosti FLIR Systems představili v polovině prosince. Systémy pro kamery MWIR budou celkem tři – malý a lehký FLIR Neutrino LC a další dva ze skupiny Neutrino Performance, SX12 a QX (na obr. vpravo, zdroj: Business Wire).

Neutrino LC se tak stává prvním jádrem kamer MWIR s přívlastkem HOT (High Operating Temperature) a stejně tak i prvním modelem řady SWaP+C (Size, Weight, Power, and Cost). Z pozice nejmenší, nejlehčí a energeticky rovněž nejvíce úsporné verze Neutrino ji bude možné osadit na ještě menších dronech, které zároveň vydrží déle v provozu. A nejen to. V porovnání s předchozími verzemi začínáme zobrazovat 2x rychleji, zatímco prodloužená výdrž nahrává bezpečnostním aplikacím s omezeným nebo komplikovaným přístupem a třeba též údržbou, která nemusí být vůbec levná. Dvojice nových produktů Neutrino SX12 a QX pak pro změnu sází na nejvyšší rozlišení s více než 3,1 megapixely.

FLIR-Neutrino

Více v celé zprávě FLIR Systems Launches Three Cooled Neutrino Family Thermal Camera Cores nebo rovnou na stránkách www.flir.com/neutrino.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik