česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

Čipset ePower to vidí na 100 V a 65 A

17.01. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Efficient Power Conversion (EPC) nedávno představili užitečný čipset navržený s ohledem na 48V DC/DC měniče používané ve výpočetních aplikacích s vysokou hustotou výkonu a také obdobné budiče motorů nasazované v oblasti e-mobility, robotice či dronech.

Nové spojení dvou prvků s přívlastkem „ePower“ zde bude tvořit integrovaný obvod s technologií eGaN, EPC23101 + doplňkový eGaN FET s označením EPC2302. Výrobce slibuje maximální napětí 100 V a zatěžovací proudy o velikosti až 65 A, zatímco při spínání překročíme i kmitočet 1 MHz.

V prvním případě se bude jednat o tranzistor FET s odporem Rds(on) = 3,3 mΩ, pracující na vyšší straně napájení, který však výrobce zároveň doplňuje řadou dalších struktur, včetně budiče hradla, vstupního logického rozhraní nebo např. buzení pro vnější eGaN FET, tentokrát již ale na nižší straně napájení. Doplňkový tranzistor EPC2302 pak navíc uvažuje odpor v sepnutém stavu na úrovni pouze 1,8 miliohmu.

Více informací již najdete v celé zprávě 65 A ePower Chipset from Efficient Power Conversion (EPC) Redefines Power Conversion.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik