česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

Atmel nabízí nejmenší dostupné mikrokontroléry

Společnost Atmel zahajuje výrobu nové řady nejmenších, 6pinových mikrokontrolérů rodiny ATtiny. Obvody jsou určeny pro použití v pomocných i řídicích funkcích elektronických aplikací.

U všech obvodů je použito 6pinové pouzdro pro povrchovou montáž s rozměry pouze 2×2×0,6 mm a váze méně než 8 mg. Jde tak až o 55 % snížení objemu v porovnání s dostupnými nejmenšími pouzdry, které jsou dnes k dispozici. Vlastní strojový kód je obvody zpracováván až 6krát rychleji, než u jejich nejbližších konkurentů od konkurenčních společností. Z uživatelského hlediska jsou však obvody plně pinově i programově kompatibilní a obsahují celou řadu rozšiřujících funkcí.

Nové obvody využívají AVR jádro známé z řady tinyAVR® mikrokontrolérů a jsou schopny nabídnout až 12 MIPS při 12 MHz, což je až šestkrát více než konkurenční obvody v podobné velikosti. Vysoký výpočetní výkon umožňuje výrazně snížit čas obvodu strávený v aktivním režimu a zvýšit čas v úsporném režimu. V kombinaci s technologií picoPower firmy Atmel je tak zajištěna nejnižší celková dosažitelná spotřeba energie.

Atmel nabízí nejmenší dostupné mikrokontroléry

ATtiny4, ATtiny5 a ATtiny9 jsou pinově i funkčně kompatibilní se stávajícím obvodem ATtiny10. Pro zákazníky to znamená velice snadný přechod mezi projekty s různými požadavky a tedy i různými obvody. 6pinové tinyAVR mikrokontroléry jsou navíc pinově kompatibilní i s podobnými obvody konkurence. Tím je zákazníkům dána možnost velice jednoduchého zvýšení výkonu a snížení příkonu i ve stávajících aplikacích a vzorových produktech.

Nové typy obvodů řady tinyAVR jsou určeny pro aplikace v oblasti spotřební elektroniky, osvětlení i průmyslové regulace. Ideální jsou pro lehké a malé aplikace určené pro spotřebitele, jako jsou mobilní telefony, hračky či zubní kartáčky a jiné osobní prvky a přenosné elektronické produkty.

www.pandatron.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik