česky english Vítejte, dnes je sobota 04. prosinec 2021

Nové SMD konektory

Na letošním veletrhu Amper představila firma Fischer elektronik několik novinek, se dvěma z nich v oblasti konektorů vás blíže seznámíme.

Kolíkové lišty SLV W 3 SMD

Současná poptávka po konektorech určených pro spojování karet obvodů tištěných spojů v miniaturním provedení vedla Fischer elektronik k rozšíření sortimentu v oblasti roztečí 1,27 mm. Kolíkové spojovací konektory série „SLVW“ byly doplněny o ležaté jednořadé provedení, které je k dispozici v počtu 2–20 pinů. Kontakty s čtyřhranným průřezem jsou pokoveny zlatem a čistým cínem.

Nové SMD konektory 1

Základní materiál kontaktů spojovacích konektorů pro desky spojů tvoří slitina mědi a zinku. Izolátor je vyroben z vysoce kvalitního vysokým teplotám odolného plastu s výbornou rozměrovou stabilitou a dobrými mechanickými vlastnostmi. Použité materiály jsou v souladu se směrnicí EU 2011/65/EU (RoHS) a splňují požadavky nařízení (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Nové SMD konektory 2

Pro horizontální spojení desek s plošnými spoji této nové liště SLV W 3 SMD odpovídá jako proti kus dutinkový konektor 3 BLM SMD, který má obdobné mechanické i tepelné vlastnosti. Aktuální datové listy a vzorky jsou na základě poptávky dispozici.

Dutinkové lišty BLY 9 SMD

Skupina dutinkových konektorových lišt v rastru 2 mm řady „BLY“ byla rovněž doplněna dvouřadou ležatou verzí v provedení SMD.

Nový typ konektorů nese označení „BLY 9 SMD“ a odpovídá jako zásuvka čtvercovým kolíkům Ø 0,45–0,5 mm a kulatým kolíkům Ø 0,4–0,56 mm. Precizní kontakt konektoru se skládá z dutinky a kontaktní pružiny v ní obsažené. Materiálem dutinky je slitina mědi a zinku a kontaktní pružina je ze slitiny mědi a cínu. Povrch pouzdra včetně letovacího přívodu je pocínován, zatímco kontaktní pružina je kompletně pozlacena.

Izolační těleso je vyrobeno z vysoce tepelně odolného plastu (hořlavost: UL94 V-0) tak, aby konektory byly vhodné pro bezolovnaté pájení „Reflow“. Bezpečný provoz je zaručen v rozsahu teplot od –40 do 163 °C.

Použité materiály konektorů jsou v souladu s EU směrnicemi 2002/95/ES (RoHS) a nařízením ES č. 1907/2006 (REACH). Konektory jsou určeny pro ruční osazování, jsou dodávané volně balené (4–40 pin), pro automatické osazování v tyčových zásobnících (10–40 pin) nebo pás a cívka (4–24 pin).

V případě dotazů týkajících se vlastních provedení a jiných povrchových úprav uvedených produktů kontaktujte odborníky firmy Fischer elektronik.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik