česky english Vítejte, dnes je sobota 24. únor 2018 E-archiv Speciály Předplatné Seznam inzerentů Kontakt

Nová rodina 16bitových MCU PIC24 „GA7“ se představuje

06.01. 2017 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Řešit potřeby uzlů senzorů ve světě IoT, přenosných zařízení s nálepkou „medical“ nebo různých řídicích aplikací v průmyslové sféře a nezatížit přitom cenový rozpočet hodlá aktuálně nová rodina mikrokontrolérů PIC24 „GA7“ od společnosti Microchip vystupující na pozici nejlevnějších 16bitových MCU s 256 KB paměti typu Flash.

S cenou by však měly klesat i fyzické rozměry včetně proudové spotřeby. V bateriově napájených systémech mohou součástky za zlomek ceny dřívějších řešení snižovat celkové odběry a těžit přitom z nízkopříkonových režimů včetně několika spánkových módů, kdy vykáží třeba jen 190 nA. S prvky se rovněž pojí až 256 KB paměti Flash a 16 KB paměti RAM, to vše v pouzdrech s 28, 44 nebo 48 vývody, z nichž některé budou měřit jen 4x4 mm.

Rodina PIC24 „GA7“ si rovněž zakládá na perifériích CIP nezávislých na jádru typu CLC (Configurable Logic Cell), modulů MCCP (Multi-output Capture Compare Pulse Width Modulation) nebo DMA (Direct Memory Access) umožňujících vývojářům řešit věci hardwarově a odlehčit přitom jednotce CPU, která tak může pracovat na něčem jiném, nebo též na ničem. Nové mikrokontroléry přichází též s perifériemi jako jsou 12bitový A/D převodník s 200 ksps, až sedmi časovači nebo dvěma UARTy (celá zpráva).

GA7-02

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik