česky english Vítejte, dnes je pátek 23. únor 2018 E-archiv Speciály Předplatné Seznam inzerentů Kontakt

PMIC od Maximu výstupy nešetří, indukčnostmi však ano

11.08. 2017 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Vývojáři navrhující sluchátka s rozhraním Bluetooth®, zařízení pro sledování aktivity, chytré oblečení, hodinky a celou řadu dalších aplikací s potřebou nezabírat více místa než je skutečně nutné, dostali dalšího spojence – integrované obvody PMIC pro řízení napájení MAX77650 a MAX77651 od společnosti Maxim.

Ať již to budou hearables nebo wearables, nikdo nebude chtít nosit „nadměrné velikosti“. Tomu však nemusí pokaždé nahrávat obvody PMIC pro malé návrhy napájené z článků Li+, zvláště budou – li okolo sebe vyžadovat další součástky – zvyšující / snižující měniče, lineární stabilizátory, samotnou nabíječku nebo jen takové regulátory proudu pro indikační LED. V Maximu proto všechny zmiňované funkce spojili do jediného celku, který v podobě pouzder typu WLP zabere jen 2,75 x 2,15 x 0,7 mm.

Obvody zapracovaly zvyšující / snižující regulátory „SIMO“ (single inductor multiple output) poskytující trojici nezávisle nastavitelných hladin a to s přispěním jediné indukčnosti, dále pak stabilizátor zatížitelný 150 mA, tři proudové nory pro svítivé diody, nabíječku článků nebo též analogový multiplexer pro sledování několika interních napěťových a proudových signálů s využitím vnějšího A/D převodníku.

max7765x

MAX77650 bude pracovat do 3,3 V, zatímco MAX77651 až do 5 V. Podrobněji v celé červencové zprávě.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik