česky english Vítejte, dnes je středa 17. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

AMT49702: krok za krokem, klidně i bipolárně

10.11. 2017 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

K součástkám, které potřebujeme dnes a denně budit, patří rovněž krokové motory a jinak tomu nebude ani v automobilovém průmyslu. Head-up displeje, vysouvání navigačního panelu nebo kamerové systémy sledující pozornost řidiče, to jsou jen některé z možných aplikací, které společnost Allegro MicroSystems hodlá podpořit novým budičem nízkonapěťového krokového motoru s využitím řízení s pulzně – šířkovou modulací, příp. též dvojice DC motorů s vyššími proudy. O budičích motorů výrobce informoval v říjnu.

V případě krokového prvku ještě doplňujeme bipolární typ s drobnou poznámkou zdůrazňující koncové stupně řešené s MOSFETy, které již na typické budiče s bipolárními tranzistory z důvodu jejich většího úbytku napětí a také výkonových ztrát nesází. Označení součástky vidíme v titulku, celý název pak za dvojtečkou: „Dual DMOS Full-Bridge Motor Driver“.

Obvody AMT49702 v pouzdrech typu TSSOP se 16 vývody na svém výstupu dodají až 1 A na kanál, přičemž pracovat budou se vstupním napětím od 3,5 V až do 15 V. Nábojová pumpa je součástí vnitřní struktury.

atm49702

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik