česky english Vítejte, dnes je neděle 21. říjen 2018

ATmegaS64M1: odolné technologie odzkoušíme na komerčních prvcích

12.01. 2018 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Novinkám na poli čipů vyhrazených k práci mimo naši planetu jsme se nedávno věnovali v článku Space Products: pro ty, co míří (hodně) výš. Společnost Intersil / Renesas tentokrát „vyměníme“ za Microchip a obvody pro řízení posloupnosti napájecích zdrojů, jak jinak, za mikrokontroléry.

Smyslem je nabídnout klasický, běžně dostupný obvod, který vývojář osadí do návrhu, všechno si řádně odzkouší a teprve pak součástku v prototypu nahradí pinově kompatibilní verzí s totožnou funkcí, ovšem vhodnou i do prostředí s radiací. Výrobce čipů takový přístup označuje jako „COTS-to-radiation-tolerant“, ve významu klasických prvků „Commercial Off-The-Shelf“ odkazuje na ATmega64M1 a přidáním písmene „S“ (ATmegaS64M1) konečně na některou z odolných verzí, ať již v plastovém nebo rovnou keramickém provedení. Zároveň se bude jednat v pořadí již o druhé 8bitové mikrokontroléry megaAVR® ubírající se právě touto cestou, resp. první MCU spojující zde sběrnici CAN spolu s D/A převodníky a podporou pro řízení motorů.

ATmegaS64M1

Novinky ATmegaS64M1 zvládají nejen teplotní rozsah od -55 °C až do +125 °C, ale i mnohé další nástrahy. O jejich konečném rozsahu však ve fázi „preliminary“ nemusí mít pokaždé jasno ani dokumentace.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik