česky english Vítejte, dnes je středa 23. leden 2019

Jsou vaše precizní RTC nenasytné? Vyměňte je za EM3028

11.05. 2018 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Nízkopříkonové moduly reálného času RTC (Real-Time Clock) označené jako EM3028, které společnost EM Microelectronic nedávno představila, sráží proudové odběry zásadním způsobem. Když internet věcí, tak „nazeleno“ a s výdrží baterie prodlouženou o polovinu. A nejen to, do hry vstupuje rovněž přesnost, která se pro změnu zdvojnásobuje.

Obvody RTC od EM nahrávají potřebám rostoucí autonomie propojených zařízení, kdy např. zajišťují přesné uspávání a také probouzení jejich výkonově náročnějších součástí. Časté nabíjení nebo rovnou výměna baterií v nositelné elektronice se tak může stát věcí minulosti, zvláště když novinku v její snaze podpoříme obvody pro sběr energie z okolního prostředí od stejného výrobce (na stránkách DPS viz také sérii článků EM8500 – Inteligentní správa napájení bez kompromisů). To se pak bez nabíjení či výměny baterií lze obejít i úplně.

Obvody EM3028 komunikující přes I2C napájíme v rozmezí od 1,2 V až do 5,5 V a počítáme s proudovou spotřebou pouhých 40 nA (3 V). Při pokojové teplotě se pak s přesností dostáváme na 1 ppm a z hlediska uživatele a jeho dostupné paměti pak na 2 B RAM, resp. max. 43 B EEPROM. Keramické pouzdro (C7) zde měří pouhých 3,2 x 1,5 x 0,8 mm a bude mít celkem osm vývodů.

EM3028

Přehlednou nabídku celé rodiny obvodů reálného času najdete přímo na stránkách výrobce.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik