česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

Není tablet jako Tablet. Ten od Vicoru provází 10 kW

30.11. 2018 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Označení „tablet“ dostalo v posledních letech zcela nový význam a třebaže se již s rostoucími úhlopříčkami chytrých telefonů přestávají těšit takové oblibě jako v minulosti, bude hned každému jasné, o čem je řeč. Než ale o Tabletech začnete hovořit ve společnosti Vicor, raději si dopředu vyjasněte, zda půjde o mobilní zařízení s displejem, nebo jejich produkt, který se původní představě spojované s chytře navrženou destičkou blíží stejně tak.

Výrobce své třífázové moduly AC/DC měniče Power Tablet™ pro jistotu chrání již v názvu. 10kW RFM se tak stávají prvními z nové řady 1f, resp. 3f modulů s výstupy od 150 W až do celých 15 kW. Aktuální návrh o rozměrech 24 x 15 x 1,5 cm bude klást velký důraz na hustotu výkonu spolu s flexibilitou při řízení teploty. Čtyři RFM zapojené paralelně proto mohou včetně dalších obvodů (vstupní ochrany, usměrnění, ukládání energie) zajistit na 48 Vdc a v rámci výšky stojanu 1U až 40 kW. Měniče podporují 3f AC sítě s napětím od 200 až do 480 V, pamatují na korekci účiníku, stabilizaci a v neposlední řadě též oddělení stejnosměrného výstupu spolu s vlastní filtrací či vestavěnou ochranou pro případ selhání.

RFM9459

Více v celé zprávě nebo přímo na stránkách RFM9459. Za zmínku pak na webu DPS stojí též související články Dodat procesoru 48 V znamená klesnout z 200 A na pouhé čtyři a PoP zvládá ve špičce až 1000 A. Dělí napětí, proud však násobí.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik