česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

Senzory LPS22HH. Přesné a stabilní i „pod tlakem“

07.12. 2018 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Zatímco netrénovaný člověk může ve stresové situaci znejistět, dobře navržené obvody nerozhodíme se změnou teploty ani tlaku. Miniaturní čidla LPS22HH od společnosti STMicroelectronics jej dokonce sama vyhledávají a výsledek ještě k tomu vyčíslí s takovou přesností nebo stabilitou, že se po osazení obejdeme i bez kalibrací (OPC).

Díky úrovni šumu odpovídající pěti centimetrům bude možné nové senzory tlaku nasadit v systémech, které např. u dronů zabrání srážce. A poplatně rozměrům 10vývodového pouzdra typu HLGA 2,0 x 2,0 x 0,73 mm se nezastavíme ani před nositelnou elektronikou, výbavou meteostanic, navigací uvnitř budov apod. Součástky pracující v rozsahu od 260 až do 1260 hPa rovněž pamatují na vlastní teplotní kompenzaci, kterou již nemusíme řešit na straně mikrokontroléru či aplikačního procesoru.

Nejnovější postupy provázející jak struktury MEMS, tak též řídicí ASIC, umožňují dále dosahovat proudového odběru v režimu power-down 0,9 µA, který se při aktivní činnosti (1 Hz), a to i za předpokladu kompenzace teploty, vyšplhá pouze na 4 µA. Výčet rozhraní pak vedle I2C nebo SPI ještě doplňuje MIPI I3C(SM). Obvody s vlastním FIFO se vyrábí již nyní a při odběru 1000 kusů za jedno čidlo zaplatíme od 1,55 dolaru.

LPS22HH

Další informace přináší celá listopadová zpráva.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik