česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

Triak a diodu spojí IR spektrum. Logiku se silovými obvody nové optočleny

21.12. 2018 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Vishay v listopadu rozšířila svou nabídku optoelektronických prvků o dva nové optočleny s výstupem řešeným pomocí triaku.

Pouzdra typu SOP-4 měří na výšku pouze dva milimetry, zatímco jejich vnitřní struktura se může z pohledu výstupu pochlubit Vdrm na špičkové úrovni 800 V, rychlostí dV/dt 1000 V/μs a také specifikací pro napětí Viso dle UL1577 dosahující po dobu jedné minuty 3750 Vrms. Snadnému propojení s číslicovou logikou bude nahrávat i potřebná velikost proudu Ift, nebo chcete-li citlivost vstupu, 5 mA, resp. dvojnásobek pro druhou verzi.

Součástky zahrnují infračervenou LED (GaAs) opticky navázanou na triak. Vývojáři pak volí mezi variantou s blokem ZCC a menším rušením, kterého dosáhneme bez potřeby dalších speciálních prvků (VOT8024AM, „zero-crossing“), příp. též verzí umožňující spínat a neřešit přitom fázi (VOT8121AM, „random-phase“). Nové optočleny Vishay se budou hodit např. pro aplikace se SSR, třífázové klimatizace, bojlery, termostaty, k řízení motorů apod. Součástky jsou k dispozici již nyní a výrobce slibuje jejich dodání max. do osmi týdnů. 

VOT8024AM

Více v celé zprávě, kde naleznete rovněž odkazy na obě novinky.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik