česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

BridgeSwitch budí motory. Monitoruje a také chrání

04.01. 2019 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Power Integrations v listopadu představila rodinu integrovaných obvodů BridgeSwitch™ s vlastním polovičním můstkem (IHB) sloužícím k buzení motorů.

Součástky se mohou pochlubit 600V tranzistory FREDFET s rychlými diodami na vyšší a také nižší straně napájení spolu s integrovaným bezeztrátovým snímáním proudu. V případě motorů typu BLDC  a jejich budičů provozovaných až do 300 W tak lze dosahovat účinnosti až 98,5 %. Díky pouzdrům typu InSOP-24C určeným k povrchové montáži se navíc vyhneme potřebě klasického chlazení a odvod tepla vyřešíme se dvěma ploškami přímo na desce plošného spoje. Cílová skupina elektrospotřebičů se bude dle přiložené grafiky nacházet v domácnosti (fotografie: Business Wire, celá zpráva).

Integrované výkonové FETy pomáhají snižovat ztráty při spínání a stojí rovněž za menší úrovní rušení, což se příznivě odráží v otázce EMC na úrovni celého systému. Při odběru 10 000 kusů si jeden budič s vlastní ochranou, funkcí monitorování a také robustním komunikačním rozhraním výrobce cení na 1,69 dolaru.

BridgeSwitch

Do rodiny obvodů BridgeSwitch patří osm členů odlišených trvalými výstupními DC proudy až do 5,5 A, resp. 1 A (RMS).

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik