česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2019

Moduly Renesas nabídnou až 15 A. Přidají též PMBus

12.04. 2019 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Renesas Electronics v březnu představila dvojici nových zapouzdřených napájecích DC/DC modulů vybavených rozhraním PMBus™. Obvody s 10A zatížitelností ponesou označení ISL8280M, zatímco 15 A pak bude vyhrazeno pro ISL8282M.

Hybridní, číslicově řešené prvky v rámci své třídy nabídnou nejvyšší výkonovou hustotu, 115 mA vztažených na čtvereční milimetr, přičemž provedení typu GHDA (Grid High Density Array) zde v obou případech měří pouze 12 x 11 x 5,3 mm a účinnost se může vyšplhat až na 95 procent. Ve výsledku tak dostáváme ucelený synchronně snižující stabilizovaný zdroj s jedním kanálem, kterému vyhovuje vstupní napěťový rozsah od 5 V až do 16 V.

A aby toho nebylo málo, výrobce zároveň představil nové analogové moduly napájení, ISL8210M spolu s ISL8212M, dodávané ve stejném, vývodově kompatibilním pouzdru a také se shodnou zatížitelností 10, resp. 15 A. Čtveřici novinek upotřebíme v systémech POL dodávajících energii přímo v místě zátěže tvořené zejména hradlovými poli FPGA, signálovými procesory DSP, speciálními obvody ASIC či paměťmi. Každá součástka obsahuje PWM kontrolér, MOSFETy a vlastní indukčnost. V zásadě jen stačí přidat vstupní a výstupní keramické kondenzátory.

ISL8212M

Více v celé zprávě Renesas Electronics Announces Industry-Leading 10A and 15A Fully Encapsulated PMBus Power Modules, kde také naleznete odkazy na jednotlivé moduly.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik