česky english Vítejte, dnes je sobota 04. prosinec 2021

MOSFETY pro napájecí zdroje bez kontaktu se zemí

09.07. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Je žádoucí, aby elektronika spolehlivě pracovala nejen zde na zemi, ale také za hranicemi „rodné“ planety. Rozhodně by se však přitom neměla dostat až za hranice svých možností. Ve společnosti Microchip mají k výběru vhodných součástek rozhodně co říci. Kromě hradlových polí FPGA, mikroprocesorů či lineárních integrovaných obvodů však budou na takové misi často zapotřebí i diskrétní polovodičové součástky, konkrétně tranzistory MOSFET.

Jednoho vhodného a tudíž i hermeticky zapouzdřeného kandidáta s technologií M6 výrobce představil v červnu. Půjde o 250V prvky „rad-hard“ s označením MRH25N12U3 a odporem v sepnutém stavu 0,21 ohmů. Součástky se uplatní na pozici primárního spínacího prvku v zapojeních pro konverzi napájení – měničích pracujících přímo v místě zátěže, DC/DC měničích, při buzení motorů apod. V nových, ale i stávajících systémech, třeba při náhradě, lze nyní počítat s TID až 100 krad a 300 krad a SEE s LET až 87 MeV/mg/cm2.

MRH25N12U3

Více informací najdete v celé zprávě Radiation-Hardened MOSFET Qualified for Commercial and Military Satellites and Space Power Solutions.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik