česky english Vítejte, dnes je pátek 03. prosinec 2021

Indukčnosti TDK zaberou v autě ještě méně místa

01.10. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Z pohledu základních elektronických součástek je indukčnost nepochybně důležitým prvkem. Neméně významné však mohou být i samotné její rozměry. Např. v oblasti automobilového průmyslu a jeho kamerových modulů, komunikačních modulů apod. Přesně zde hodlá nyní vývojáře oslovit společnost TDK se svými kompaktními a navíc ještě menšími prvky.

Novinky s označením TFM201210ALMA budou měřit pouze 2,0 mm (L) x 1,25 mm (W) x 1,0 mm (H) a vymezují se tak vůči tradičním součástkám TFM201610ALMA o šířce 1,6 mm. Součástky přitom zvládají provozní teplotní rozsah od -55 °C až do +150 °C a díky struktuře svých elektrod nabídnou též i zvýšenou odolnost vůči mechanickému namáhání – vibracím, nárazům apod. Pokud jde o jmenovité napětí, můžeme zde počítat s 20 V. Vedle zmiňovaných novinek však řada TFM zahrnuje též i prvky s dvojnásobným jmenovitým napětím, takže umožňuje jejich přímé spojení s klasickou 12V baterií.

tfm-alma (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě Inductors: TDK develops downsized, compact, thin-film power inductors for automotive power circuits.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik