česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2019

Elektricky vodivá barva Electric Paint nyní k dostání i u nás

DPS 3/2015 | Výroba - články
Autor: Redakce

Před časem jsme na stránkách tohoto časopisu informovali o vodivé barvě (Conductive Paint) od společnosti Bare Conductive. Nyní je již tento výrobek k dostání i u nás. Firma RS Components zahájila prodej této vodivé barvy v baleních po 10 a 50 ml.

Připomeňme si stručně, co to vlastně vodivá barva je a k čemu se dá použít. Spíše než o barvě by se mělo mluvit o vodivém inkoustu. Na podklad se nanáší podobně jako barva štětcem, válečkem, nebo i sítotiskem. Jakmile inkoust zaschne, stane se vodivým. V případě potřeby se dá jednoduše smýt vodou a mýdlem.

Bez názvu

Vodivou barvu lze nanést na různé materiály, jako jsou papír, textilie, plast, sklo atd. Pochopitelně má smysl používat elektrické izolanty, má-li se vodivá barva využít pro elektrické účely. Hlavním účelem jejího použití bude zřejmě nejčastěji rychlé a jednoduché vytváření vodivých spojů (např. na desce plošných spojů), ať už při vývoji prototypů nebo opravách. Lze ji také použít jako vodivý a současně adhezivní podklad – to umožňuje nahradit pájení vývodů součástek. Své uplatnění jistě najde jak mezi hobbisty, tak i profesionály.

Více informací o vodivé barvě Electric Paint je k dispozici na webu výrobce (Bare Conductive) www.bareconductive.com a prodejce (RS Components) http://cz.rs-online.com/web/p/ pajeci-pasty/8352693/

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik