česky english Vítejte, dnes je sobota 20. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

Siemens plánuje spustit globální trh pro dodavatele 3D tisknutých součástek a zájemců o ně

12.07. 2017 | Výroba - novinky
Autor: Radek Řezníček
obr300x225.png

Společnost Siemens PLM vyvíjí prostředí pro zjednodušení kontaktu společností poskytujících služby 3D tisku a zájemců o takto vytvořené součástky pro průmyslové použití. Platforma by měla vytvářit komunitu výrobců a uživatelů součástek tisknutých na míru od návrhu po produkci. Sbližování poskytovatelů a spotřebitelů po celém světě může přinést inovace a zrychlení vývoje.

Komunita uživatelů schválených společností Siemens bude zastupovat širokou škálou oborů, jakými jsou návrháři produktů, dodavatelé materiálu, výrobci 3D tiskáren, výrobci součástek na míru, poskytovatelé služeb (konzultace) a malých továren. Spolupráce těchto uživatelů a jejich vzájemné propojení podnítí další vývoj v programových nástrojích pro aditivní výrobu a zlepší dostupnost tisknutých součástek, stejně jako přinese lepší využití mnohdy zahálejících tiskáren.

Součástí platformy budou nejenom informace a konzultace od společnosti Siemens, která má s 3D tiskem již poměrně mnoho zkušeností, ale i postřehy ostatních a konzultace dalších odborníků na použitelné materiály, návrh nebo řešení výroby.

Propojení obou stran je samozřejmě k vidění již dnes, nicméně není formální a dostupné pro všechny. Mnohdy se obě strany potýkají s problémy, které by mohl nápad globálního trhu s 3D tiskem odstranit. Pro spotřebitele už nebude problém sehnat výrobce pro specifickou součástku, zatímco výrobci se zkušenostmi s 3D tiskem budou využívat svoje stroje na více než mnohdy stávajících 10 %.

Celý článek s postřehy od manažerů Siemens.

(radek) @cadware.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik