česky english Vítejte, dnes je úterý 26. březen 2019

Nový návod IPC/PERM-2901 pro návrh a pájení desky bez použití olova

07.03. 2018 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
01.PNG

IPC — Association Connecting Electronics Industries® uvolnila první návod, který má pomoci při návrhu desky plošných spojů a následném pájení bez použití olova (Pb-free). Návod tak vychází vstříc náročným požadavkům na vývoj a výrobu elektroniky, zejména v leteckém a vojenském průmyslu, ale i dalších případech, kdy se olovnatá pájka vůbec nepoužívá.

Návod IPC/PERM-2901 (Pb-free Design and Implementation Guide) poskytuje detailní rozbor defektních desek, procesů výroby a pájení, dodavatelských vztahů a dalších záležitostí.

Zatímco komerční elektronika již téměř úplně omezila používání olovnatých pájek, některá odvětví průmyslu olovo v pájkách nadále požívají kvůli nedostatku přijatelných modelů pájených spojů z pohledu jejich spolehlivosti. Protože se během doby podařilo získat přehled o možných problémech při bezolovnatém pájení, je nyní možné ukázat cestu pro vynechání olova i u zbývajících odvětví elektronického průmyslu.

I když se o bezolovnatém pájení píše již déle než 20 let, je vydaný návod IPC/PERM-2901 (Pb-free Design and Implementation Guide) prvním uceleným dokumentem, který má za cíl asistovat při vývoji a výrobě v případech použití bezolovnaté pájky tím, že vysvětluje rozdíly mezi pájením s olovnatou a bezolovnatou pájkou a omezuje tak možnost vzniku problémů.

Návod IPC/PERM-2901 lze zakoupit zde.

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik