česky english Vítejte, dnes je středa 23. leden 2019

Nano Dimension prodává své 3D tiskárny DPS vojenským firmám USA

13.06. 2018 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Izraelská firma Nano Dimension Ltd. se stala certifikovaným dodavatelem ministerstva obrany USA. Může tak svůj výrobek, 3D tiskárnu desek plošných spojů DragonFly 2020 Pro 3D, nabízet vojenským firmám a vládním institucím. Nejmenovaná firma z USA, jedna z největších vojenských firem světa, si právě koupila již druhou tiskárnu.

Tento rok se firmě Nano Dimension daří, když se jí podařilo vytvořit síť kvalifikovaných prodejců tiskárny DragonFly 2020 Pro 3D prakticky po celém světě, včetně Turecka. Prodej tiskáren představuje sice jenom kusový prodej, protože se jedná o docela drahé výrobní zařízení, ale vzhledem k unikátním výrobním možnostem je lukrativní.

DragonFly 2020 Pro 3D Printer tiskne ve 3D současně dielektrický a kovový materiál a vytváří tak prostorovou strukturu vícevrtsvé desky plošných spojů včetně pokovených i nepokovených otvorů. Dielektrický materiál (polymer) je částečně průhledný, takže je vidět uspořádání plošných spojů i otvorů uvnitř desky. Vodivý inkoust založený na nano částicích stříbra, stejně jako inkoust pro tisk dielektrika, je rovněž výrobkem Nano Dimension.

Výroba desek 3D tiskem je určena pro prototypování, zejména v případech, kdy je potřeba desku vyrobit rychle a v domácím prostředí, například když není žádoucí zadávat výrobu externě. Kromě desek plošných spojů lze takto snadno vyrobit tištěné antény či snímače. Celý proces (tisk a vytvrzení) probíhá uvnitř zařízení.

Na webové stránce výrobce je video, které ukazuje průběh tisku (dostupné zde)

Více informací zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik