česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2019

Katek SE, německý EMS výrobce, má plán na konsolidaci EMS výroby v Evropě

10.04. 2019 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Katek SE, německý EMS výrobce, se rozhodl rozšířit svoji firmu tak, aby se stala jedním z hlavních hráčů na poli EMS výroby v Německu a tím I v Evropě. Důvodem je neuspokojivá situace v Evropě, kde 42% z celkového trhu EMS výroby v Evropě má několik výrobců z Asie a z USA, zatímco více než 1500 evropských EMS firem bojuje o zakázky z 52% podílu. Pouze jediný evropský výrobce (německý Zollner) má zhruba 5% a vyčnívá tak nad všemi ostatním výrobci.

Problém vidí Katek v tom, že jednotliví malí evropští EMS výrobci se zanedbatelným podílem na trhu, nemohou dlouhodobě konkurovat velkým společnostem, ať už nákupní silou, nebo investicemi do moderních zařízení.

Z tohoto důvodu začal Katek provádět akvizice dalších menších EMS výrobců, aby se sám dostal do jedné z vedoucích pozic v Německu a tím I v Evropě. Již převzal Steca GmbH (Memmingen/Germany), Katek GmbH (Grassau/Germany) a ETL GmbH (Mauerstetten/Germany). S výrobními závody i mimo Německo (Gyor v Maďarsku a Saedinenie/Bulharsko) začal Katek expanzi do zbývajících částí Evropy.

Katek také přichází se zajímavým konceptem začlenění nových firem ve svém držení, když ty budou fungovat jako nezávislé společnosti, které budou poskytovat služby lokálním zákazníkům. Katek sám jim bude napomáhat v oblasti marketingu, obchodu a strategického nákupu.

Celá zpráva zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik