česky english Vítejte, dnes je pondělí 06. únor 2023

Yamaha na SMTconnect - tiskárna YSP10 s automatizovanou výměnou šablony a další novinky

03.07. 2019 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Sekce SMT společnosti Yamaha Motor Europe ukázala na výstavě v květnu vysoce automatizovanou tiskárnu pasty YSP10. Tato tiskárna minimalizuje časově nejvíce zatěžující operace prováděné během tisku tím, že je provádí automaticky.

Automatická výměna push-up pin, šablony, a shromažďování pájecí pasty pro přímou návaznost na novou šablonu stlačily dobu zásahu obsluhy do procesu na minimální. Doba cyklu je také o 20 % kratší, což představuje stávající nejlepší taktovací rychlost. Maximální velikost desek byla zvětšena na 510mm x 510mm, čímž tiskárna umožňuje práci na velkých displejích, nebo průmyslových deskách.

Kromě nové tiskárny ukázala Yamaha přesnou inspekci pájecí pasty s pomocí zařízení YSi-SP. Vlastní velmi rychlé algoritmy zrychlují 2D a 3D inspekci, zatímco vypínatelné super-vysoké rozlišení zajišťuje zlepšenou přesnost v případech, kdy ji je potřeba.

Velmi rychlé osazovací zařízení YSM20R kombinuje řešení s jednou hlavou, které minimalizuje rekonfiguraci rozpoznání součástek za běhu, s umisťováním nejnovějších SMD pouzder 0201 (0.25mm x 0.125mm). Zvýšená tuhost stroje umožňuje rychlejší pohyb v osách X-Y, což představuje zvýšený výkon v osazování o 5% v porovnání s YSM20. Auto-Loading Feeders a Auto Tray Sequencer umožňují dosáhnout rychlosti osazování až 95 tisíc součástek za hodinu.

Inspekční zařízení YSi-V pro osazené desky zahrnuje full-HD LCD dotykový panel s vylepšenou navigací pro programování a algoritmy pro rozpoznání písmen a číslic. Kamera s rozlišením 12 Mpixel kombinuje vysoký výkon s velkou přidanou hodnotou. Díky vlastní technice zachycení obrazu kamery nabízí zařízení YSi-V  vice než dvounásobný výkon v porovnání s obvyklými inspekčními systémy.

Novinky završuje nabídka sady software Factory Tools 4.0, které představuje kompletní programové řešení pro Industry 4.0 tím, že umožňuje digitální propojení strojů, materiálu, lidí a metod. Yamaha na výstavě ukázala, že její řešení True Total Line Solution splňuje požadavky výroby od malé výroby, přes high-mix medium/high-volume, až k masové výrobě.

Celá zpráva zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik