česky english Vítejte, dnes je středa 17. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

A, AB i C v řadě za sebou. Se zesilovači CML až do 700 MHz

13.11. 2017 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Hledáte kompaktní provedení vysokofrekvenčního zesilovače / budiče – integrovaného obvodu vhodného pro kmitočtová pásma VHF a nižší UHF a jejich moduly pro přenos dat, univerzálně řešené, nízkopříkonové vf transmittery nebo např. rádiové aplikace sloužící průmyslovému internetu věcí IIoT? Společnost CML Microcircuits má řešení.

Svůj RF Power Amplifier představený v říjnu označuje CMX902, „vysílá“ jej do oblasti od 130 MHz až do výše zmiňovaných 700 MHz, pro případ pásma VHF mu definuje účinnost dosahující až 60 procent a pro pořádek ještě zmiňuje bateriově napájená zařízení s nízkým provozním napětím. To se může ve své jednoduché podobě pohybovat od 2,5 až do 6 V.

První a druhý stupeň zesilovače pracuje ve třídě A, resp. AB, zatímco třetí volí pro dosažení maximální účinnosti režim třídy C. Obvody pro přizpůsobení vstupu a výstupu jsou kromě toho řešeny vnějšími součástkami, takže si je snadno upravíme s ohledem na maximální výkon nebo účinnost pro žádaný pracovní kmitočet. Struktury CMX902 přínáší zisk až 39 dB, zatímco jejich pouzdra typu WQFN s 28 vývody na desce zaberou jen 5x5 mm.

CMX902

Pokud vám přijde označení součástky povědomé, souhlasíme a přidáváme rovnou odkaz na podobné prvky CMX901 (zde až 950 MHz). Na stránkách DPS jsme o nich psali letos v březnu v článku Nová řada stavebních bloků CML: vf zesilovače. Výrobce se nebrání ani vývojovým deskám, které zajistí hned v několika variantách.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik