česky english Vítejte, dnes je sobota 24. únor 2018 E-archiv Speciály Předplatné Seznam inzerentů Kontakt

Space Products: pro ty, co míří (hodně) výš

04.12. 2017 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01_cz.jpg

Pokud se pole působnosti vašich projektů neomezuje pouze na povrch naší planety, mohla by vás zajímat přehledová 28stránková publikace „Space Products“ představující speciální skupinu integrovaných obvodů společnosti Intersil. Robustní řešení spojená s napájením hradlových polí FPGA, spínané zdroje, lineární stabilizátory, transceivery CAN, multiplexery, teplotní čidla, přístrojové zesilovače nebo např. napěťové reference zde dále, ovšem za cenu určitých kompromisů, doprovází trojice nových plastových prvků vhodných pro nízké oběžné dráhy Země (LEO).

Ve stejném měsíci Intersil rovněž představuje „Radiation Hardened Quad Power Supply Sequencer“ (na obr. níže) v provedení obvodů ISL70321SEH a ISL73321SEH navržených k řízení zdrojů napájejících v místě zátěže POL např. pole FPGA či jiná zapojení s větším počtem napájecích hladin. Jediným prvkem v pouzdrech typu CDFP s 18 vývody a rozměry 10 x 12 mm zde řídíme posloupnosti až pro čtyři napájecí zdroje. A pokud součástky nahrazující samostatné komparátory, kapacity a také rezistory zapojíme kaskádně, dostáváme prakticky neomezené možnosti.

space-products

Zároveň se bude jednat o vůbec první obvody svého druhu, které mohou řízení sledu podložit kompletními testy dokládajícími odolnost vůči radiaci. Pro HDR (High Dose Rate) v případě ISL70321SEH až do 100 krad(Si) a LDR pak až 75 krad(Si). Při zapínání a vypínání DC/DC měničů si vystačí pouze se dvěma rezistory pro monitorování napětí každého zdroje, resp. jediným rezistorem definujícím časovou prodlevu, přičemž zvládnou aktivně sledovat až sedm různých podmínek vzniku poruchy.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik