česky english Vítejte, dnes je neděle 21. říjen 2018

LiDAR a EPC: dvě zkratky, dvě rychlá řešení

08.01. 2018 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Abychom byli upřímní, zkratek zde bude samozřejmě více a vedle výrobce, společnosti EPC odkazující již ve svém názvu na „Efficient Power Conversion“, se dále uplatní také její tranzistory FET typu eGaN (enhancement-mode). Firma jejich prostřednictvím hodlá s výhodou nahradit klasické křemíkové MOSFETy v řadě výkonových aplikací – od DC/DC měničů přes obvody sloužící k bezdrátovému přenosu energie, např. v nabíječkách, až po audio zesilovače pracující ve třídě D, invertory nebo třeba takové LiDARy.

Právě jim nyní v EPC vyhrazují vývojovou desku EPC9126HC (100 V High Current Pulsed Laser Diode Driver Demo Board). Ultra rychlé FETy eGaN zajišťují až 150 A pulzy, šířku pouhých pět nanosekund a ve výsledku tak dají vzniknout 3D systémům, které např. v autonomních vozidlech mapují nejen své okolí, ale příslušnou detekci objektů provedou s ještě větší rychlostí, přesností a tudíž i novými detaily. Při porovnání s ekvivalentními MOSFETy zde totiž laserové diody budíme až desetinásobně rychleji.

EPC9126HC

V podobném duchu pokračuje i prosincová zpráva EPC, stanovující při porovnání s MOSFETovými protějšky přibližně osminásobné snížení rozměrů nových tranzistorů EPC2049. eGaN zůstává, stejně jako prostor pro pulzní výkony, třeba znovu v LiDARech.

Na stránkách DPS viz také listopadový článek DC/DC dle EPC: 10 MHz se svižným buzením.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik