česky english Vítejte, dnes je středa 23. leden 2019

Začátky už nejsou krušné. S PSoC 6 bezpečně pomůže Clicker 2

14.05. 2018 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Když velcí hráči spojí své síly, bude to prospěšné i pro vývojáře. Stejně jako v případě distributora, společnosti RS Components a jeho partnerů – MikroElektronika a Cypress Semiconductor. Vše se bude točit okolo návrhů pro internet věcí ve kterých s výhodou využijeme nových vývojových desek Clicker 2 vyhrazených mikrokontrolérům PSoC® 6 s velmi nízkou spotřebou a logem Cypress, za současného přispění rozšiřujících zásuvných modulů od MikroElektroniky.

Zmíněné mikrokontroléry, které si čtenáři DPS mohou pamatovat např. z loňské soutěže Vyhrajte nové MCU Cypress PSoC® 6 navržené speciálně pro IoT, pomáhají překlenout propast mezi výkonově náročnějšími a zároveň dražšími aplikačními procesory a méně výkonnými MCU na straně druhé. Budou se tak hodit všude tam, kde se od nás vyžaduje větší výpočetní výkon a současně silné vědomí omezených zdrojů energie, např. v koncových bodech systémů IoT a dalších malých, bateriově napájených předmětech. Dvoujádrová architektura zde přitom na stejném čipu kombinuje možnosti Arm® Cortex® M4 společně s Arm® Cortex® M0+.

Clicker 2

Stranou pochopitelně nezůstává ani zabezpečení celého projektu, který si dále rozšíříme prostřednictvím dvojice samostatných headerů rozhraní mikroBUS™. Vyřešíme tak otázku GSM, GPS/GNSS, řízení motorů, vf rozhraní do 1 GHz nebo na 2,4 GHz, rozpoznávání řeči, čidel, měřidel, displejů LCD či OLED a mnoha dalšího.

(robenek) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik