česky english Vítejte, dnes je úterý 23. duben 2019

Malá zařízení, malá bezdrátová nabíječka. Potěší i kit

10.09. 2018 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Potřebu doplnit energii chytrým hodinkám nebo i řadě dalších nositelných doplňků či drobných zařízení internetu věcí pomůže naplnit speciální vývojový kit vyhrazený bezdrátovému nabíjení baterií od společnosti STMicroelectronics. Nástroj s označením STEVAL-ISB045V1 pracuje v duchu „plug-and-play“ až s 2,5 watty a jeho cívka bude mít v průměru jen 20 mm. Výrobce vše vystavěl okolo číslicově řízených kontrolérů STWBC-WA.

Práce s celou jednotkou není vůbec složitá a hodit se bude i PC software STSW-STWBCGUI umožňující konfiguraci kontroléru, včetně sledování provozních informací spojených s dodávaným výkonem, kmitočtem, demodulací či protokolem. Podpůrný ekosystém pamatuje na certifikace a zahrnuje desky, software i podrobnou dokumentaci. Samotný čip bude dále obsahovat vlastní budiče a přirozeně podpoří též topologie plného či polovičního můstku dodávajícího energii pro anténu. Díky možnostem „half-bridge“ provázaným s výkony do 1 W se tak s rozměry cívky dostaneme na ještě nižší úroveň. Nechybí zde ani žádná ze standardních funkcí, typicky pak FOD (Foreign Object Detection), aktivní sledování přítomnosti nebo digitální zpětná vazba přizpůsobující dodávaný výkon s ohledem na optimální účinnost při různých podmínkách zátěže.

STEVAL-ISB045V1

Vývojový kit STEVAL-ISB045V1 si v ST cení na 42 dolarů, jeho integrovaný obvod STWBC-WA v pouzdrech typu VFQFPN32 pak při odběru tisíc kusů již na necelé tři dolary (celá zpráva).

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik