česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

HSP 2.0: pro teplotu, tepovku a EKG stačí zápěstí

08.10. 2018 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Nepřetržité sledování různých parametrů, které bezprostředně souvisí se zdravím, začíná být velmi populární a v budoucnu se může rozšířit ještě více. Vývojářům by k tomu mohla pomoci i první platforma od společnosti Maxim, která při upevnění na zápěstí, podobně jako třeba hodinky, dokáže přesně sledovat činnost srdce (EKG), tepovou frekvenci a také tělesnou teplotu svého nositele.

Nová a v pořadí již druhá generace vývojové platformy dostala označení MAXREFDES101#, které je poněkud kostrbaté, takže se výrobce přiklání též k HSP 2.0 - zkratce odvozené od „Health Sensor Platform“. A v době, kdy vše poměřujeme výkony a „člověkohodinami“, se odvolává až na půlroční úsporu času (více informací k první generaci).

Maxim se v případě HSP 2.0 vypořádal s nutností navlékat hrudní pás, příp. za účelem přesného stanovení teploty umístit čidlo na jiném místě. Získané údaje lze ukládat přímo v rámci platformy a použít je k informování pacienta, příp. je za účelem pozdější analýzy přeneseme rovnou do počítače. Na rozdíl od jiných řešení tak data zůstávají ve vlastnictví toho, kdo je sám také generoval. Platforma je otevřená, umožňuje nasadit vlastní algoritmy a svou modulární povahou se nebrání ani případným novým senzorům někdy v budoucnosti (celá zpráva).

maxim-hsp

Návrh HSP 2.0 se odvíjí od šesti produktů - obvodů. Na stránkách DPS viz také články Prevence není nikdy dost. Stejně jako obvodů od Maximu nebo V Maximu si berou na mušku srdce. Nepřitíží baterii ani běžci.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik