česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

Cestu do cloudu dláždí desky od Microchipu. Rychle a bezpečně

26.11. 2018 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Řídit vše na co si jen vzpomenete, z místa kde se právě nacházíte a navíc ještě s pocitem jistoty? Vývoj chytrých propojených zařízení ale není jen tak a může rychle narážet na komplikace spojené s komunikačními protokoly, zabezpečením nebo jen kompatibilitou hardwaru. A co se tak již rovnou na startu vydat jinou, ale zato dobře značenou cestou, kterou už před náma někdo prošel a potvrdil, že bude bezpečná? Společnost Microchip Technology jednu takovou variantu nově představila. Nese označení AVR-IoT WG a ve světě uzlů internetu věcí bude mít co do činění právě s Google Cloudem.

Jak novým, tak též stávajícím projektům přináší vývojová deska stěžejní trojici prvků zahrnujících osmibitové mikrokontroléry ATmega4808 s architekturou AVR a perifériemi CIP nezávislými na jádru, dále pak obvody ATECC608A z portfolia CryptoAuthentication(TM) zajišťující nezbytnou ochranu (ECC P256 - ECDH a ECDSA, SHA256, AES-CCM) a konečně též plně certifikovaný kontrolér ATWINC1510 (IEEE 802.11 b/g/n), který ke zvolenému mikrokontroléru připojíme přes rozhraní SPI.

AC164160

Deska AVR-IoT WG (AC164160) je kromě toho podporována jak ze strany MPLAB® Code Configurator (MCC), tak též Atmel START a kompatibilní bude i s dalšími, více než 450 deskami MikroElektronika. Výrobce si ji cení na 29 dolarů.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik