česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

Slunce nestačí. Ke sklizni přizvěte Oslon Black

14.01. 2019 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Jak si představujete budoucnost v oblasti řízení jakosti? Ve společnosti Osram to vidí přes infračervené spektrum a nové širokopásmové LED, které např. farmářům pomohou s plánováním toho nejlepšího termínu pro sklizeň.

Správné načasování představuje nejen pro zemědělce, ale např. též majitele vinic, jedno z nejdůležitějších rozhodnutí. A nebude to jen o nejlepší možné chuti plodin, zejména když v navazující fázi zpracování nebo přepravy dokážeme ušetřit drahocenný čas a také peníze. Pro zmiňované účely se budou hodit kupříkladu LED Oslon Black SFH 4736 provozované v blízké infračervené oblasti (NIR). Na ovoce, zeleninu či obilniny si tak stačí „posvítit“ NIR LED osazenou třeba v tabletu nebo chytrém telefonu a záhy dostáváme hodnověrnou informaci o obsahu cukru, vody, tuku apod. Dozrál prostě čas pro spektroskopii a zkoumání absorpce. Dioda ozařuje vzorek pomocí definovaného spektra a systém v odrazu zjišťuje rozložení vlnových délek.

Diody SFH 4736 s vlastní optikou nabízí vysokou směrovost a tudíž i silnější měřené signály. Pracují v oblasti od 650 až do 1050 nm a vykazují typickou intenzitu 11 mW/sr.

SFH 4736

Více v celé zprávě nebo rovnou pod odkazem na Near-infrared spectroscopy.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik