česky english Vítejte, dnes je sobota 24. únor 2018 E-archiv Speciály Předplatné Seznam inzerentů Kontakt

Až 7x levnější přímý potisk kartonů oproti aplikování etikety

06.12. 2017 | Zajímavosti - články
Autor: Jaroslav Bubeníček, Leonardo technology s.r.o.
01.jpg

Víte, že přímé značení kartonů se může řešit i jinak a levněji než aplikováním etikety? Snížit náklady na výrobu lze pomocí HiRes tiskáren ALE určených pro přímý nekontaktní potisk porézních materiálů.

Takovéto přímé značení je až 7x levnější než aplikování etikety. Výrobce Strážnických brambůrek toto ví, a proto tyto tiskárny v rozmanité výrobě brambůrek nahradily lepení etiket na skupinová balení.

Ve výrobě Strážnických brambůrek se ještě donedávna využívalo pro značení kartonových obalů etiket, které se tiskly a lepily na základě jednotlivých EAN kódů z jedné databáze. V rozmanité výrobě tak byla větší pravděpodobnost, že obsluha mohla udělat chybu a aplikovat špatnou etiketu. Navíc finanční audit ukázal vysoký stav aktiv fixovaných na velké množství skladových zásob etiket. Leonardo uvolnil peníze ze skladu náhradou etiket přímým potiskem.

ale_primy_potisk_1

V rámci zjednodušení a zlevnění výroby při zachování vysokých standardů výroby proto nahradilo lepení etiket přímé značení na kartony pomocí francouzské HiRes tiskárny ALE s tiskovou hlavou TC144, která dosahuje výšky tisku až 144 mm a je tak největší tiskárnou na trhu. Pro náhradu tiskové technologie bylo zapotřebí pouze vytvořit novou verzi etikety pro nové zařízení s propojením do stávající MRP databáze a doplněním této možnosti do Print Manageru v softwaru NiceLabel. Nebylo zapotřebí chystat desítky tiskových předloh a elegantně se přešlo na nový systém značení.

ale_primy_potisk_2

Pro následnou eliminaci chyby při výběru správné etikety pro tisk jsme přišli s řešením pomocí zakázkové aplikace softwaru Nicelabel, kde byl vytvořen klíčový filtr, který obsluhu navede vždy k právě probíhající výrobě a k výběru správné etikety. V první řadě vybere obsluha typ brambůrek, následně zvolí příchuť a poté počet balení v kartonové krabici. Na základě selekce těchto údajů dojde ke správnému sestavení etikety a k jejímu vytištění přímo na kartonové balení. Všechny tyto údaje se vyčítají z podnikové databáze, která je umístěna na centrálním serveru. Příprava etikety pro nový produkt je elegantní a sestává se pouze z přidání jednoho řádku do databáze.

ale_primy_potisk_3

Benefity:

  • Úspora nákladů na výrobu
  • Uvolnění aktiv ze skladových zásob etiket
  • Eliminace případných chyb obsluhy díky průvodci volby etikety
  • Tisk na vrchní stranu nebo na bok kartonu
  • Lze připojit více tiskových hlav k jedné řídící jednotce
  • Jednoduchá tvorba nových etiket
  • Propojení s databází etiket s tiskovým manažerem
  • Inteligentní průvodce volby etiket na ovládací dotykové obrazovce
  • Propojení do ERP a MRP systému se softwarem NiceLabel


Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

leonardo-technology-logo

Leonardo technology s.r.o.
Ulička 37, 691 43 Hlohovec
E-mail: bubenicek@LT.cz
www.LT.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik