česky english Vítejte, dnes je sobota 20. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

Imagination Tech je na prodej po neúspěchu u Apple

15.07. 2017 | Zajímavosti - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Smutný konec potkal známou anglickou firmu Imagination Tech, která ztratila 70 % své hodnoty poté, co její největší zákazník Apple odřekl další spolupráci. I když se tato společnost brání tím, že Apple nemůže vyvinout náhradu za její technologii zpracování grafiky, které mu dodávala, aniž by porušil jejich intelektuální vlastnictví, rozhodnutí způsobilo velké škody – Imagination Tech je na prodej za zůstatkovou cenu.

Je to o to větší škoda, protože Imagination Tech byla příkladem úspěchu vyspělosti evropské elektroniky. Byla založena již v roce 1985.

Podle prohlášení Imagination Tech, zajímá se nyní o ni několik známých velkých firem, jako je Intel nebo Qualcomm, ale prodej bude pro tuto společnost ztrátový.

Imagination Tech dávala společnosti Apple licenci na používání svého know-how na zpracování grafiky již od doby prvního iPodu a dostávala za to malou odměnu za každý produkt, který používal její řešení. Zajímavé je, že firma ignorovala, alespoň na venek, fakt, že se Apple snaží vyvinout vlastní řešení a dokonce najímala její pracovníky. Tvrdila, že Apple se snažil pouze o lepší přizpůsobení její technologie, nikoliv o její náhradu.

Ještě v březnu tohoto roku vystavovala jako úspěšná firma na embedded world v Norimberku, aby o tři měsíce později byla na prodej.

Celá zpráva zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik