česky english Vítejte, dnes je středa 17. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

Nový pi-top modulární notebook lze objednat u společnosti RS Components

11.11. 2017 | Zajímavosti - novinky
01.jpg

Výkonnější a snadněji ovladatelný notebook s počítačem Raspberry na platformě Pi je určen pro výuku programování a počítačové vědy. Společnost RS Components (RS), která dodává elektronické a elektrické součástky, je připravena dodávat pi-top modulární notebook poslední generace, který byl před nedávnem představen společností pi-top.

Nejnovější pi-top notebook je vybaven 14 palcovým displejem s rozlišením Full-HD, akumulátorem s výdrží až 8 hodin, posuvnou klávesnicí v plné velikosti, výpočetním modulem Raspberry Pi 3 a s mimořádným výkonem pro náročné projekty. Notebook je připraven k  propojením s modulem Raspberry Pi 3 a přidruženým hardware přiloženými kabely.

Systém pi-top zahrnuje software, příslušenství, výukové a studijní pomůcky potřebné k seznámení s počítačovou vědou, programováním, a vývoji vlastních projektů. Posuvná klávesnice poskytuje přístup k výpočetnímu modulu Raspberry Pi 3 a k desce s nepájivým polem pro rozšiřování hardware a vývoji vlastních obvodů.

Nový notebook obsahuje osvědčený operační systém pi-topOS Polaris pro speciální výukové aplikace, program pi-topCLASSROOM pro vytváření vlastního výukového rozvrhu, pi-topCODER pro programování a pi-topPROTO s příklady programování. Uživatelé mohou rovněž využít známé nástroje, jako například Scratch a CEEDuniverse, které pomáhají při výuce konceptů kódování, a další výkonné integrované nástroje, například kancelářskou sadu Google a Chromium. Software pi-topOS Polaris představuje jedinou výukovou platformu, kterou zkušební komise UK Oxford Cambridge RSA (OCR) uznává.

RS-pi-top

O společnosti RS Components
RS Components a Allied Electronics jsou obchodními značkami společnosti Electrocomponents plc, předního světového distributora produktů pro elektroniku a údržbu. Distribuci provádí pobočky ve 32 zemích. Skupina nabízí 500 000 produktů prostřednictvím internetu a katalogů a denně vypravuje přibližně 44 000 zásilek. Portfolio výrobků zahrnuje produkty z oblasti elektroniky, automatizace a řízení, testování a měření, elektrické a mechanické součástky od více než 2 500 dodavatelů.

Další informace zde

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik