česky english Vítejte, dnes je středa 23. leden 2019

Příklad hodný následování, tentokráte z Číny

12.05. 2018 | Zajímavosti - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

O výrobě elektroniky v Číně kolují různé zvěsti, včetně těch horších, které poukazují na devastaci životního prostředí. Zpráva EMS výrobce, společnosti Ryder Industries z Hong Kongu, která má i dvě výrobní centra v jižní Číně (Shenzhen a Xin Fen) vypovídá ovšem o něčem jiném – modelu podnikání, ze kterého si mohou brát příklad i za hranicemi Číny.

Ryder Industries zaměstnává dva a půl tisíce lidí na výrobní ploše téměř sto tisíc čtverečních metrů. Moderní výrobní prostředí v zelené krajině využívá solární panely pro elektrickou energii, podzemní nádrže dešťové vody pro obecné použití, tepelná čerpadla spolu se solárními panely na ohřev vody, energii pneumatických kompresorů pro získání tepla, atd.

Není to ovšem jenom výroba, ale i lidé, včetně jejich rodin, na které je brán ohled. Vybudováním komplexního zeleného prostředí, ve kterém výroba navazuje na každodenní život zaměstnanců, má zajistit udržitelný rozvoj firmy.

Zde je potřeba vědět, že Ryder Industries je vlastněný ze Švýcarska, a i to zřejmě hraje svoji roli ve velkolepém pojetí moderní výroby.

Výstavba obrovských výrobních závodů na zelené louce spolu se sídlištěm pro zaměstnance není v Číně ničím novým, zejména ne pro výrobce desek plošných spojů – na toto téma jsme již psali v č.4/2013 (Bližší pohled na výrobu DPS v Číně). O čem se všeobecně neví, že daleká většina dobrých výrobců elektroniky v Číně je vlastněná zahraničními firmami, zejména z Tchaj-wanu.

Více informací je zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik